Bandırmaspor şampiyonluk hedefini yineledi

TFF 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Bandırmaspor lige verilen devre arasında bir yandan transfer çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da Antalya Kampı’nı tamamlayarak hafta sonu oynanacak Silivrispor maçı için hazırlıklarını sürdürüyor.

Bandırmaspor şampiyonluk hedefini yineledi
Bandırmaspor şampiyonluk hedefini yineledi
İHA
Bu içerik 182 kez okundu.

TFF 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Bandırmaspor lige verilen devre arasında bir yandan transfer çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da Antalya Kampı’nı tamamlayarak hafta sonu oynanacak Silivrispor maçı için hazırlıklarını sürdürüyor.

Bandırmaspor’da ilk yarıyı değerlendirmek ve transferde gelinen son noktayı anlatmak için basın toplantısı düzenleyen Basın Sözcüsü Erol Rüzgar ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bilgen Süngü ile Ali Kozlucalı, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Basın Sözcüsü Erol Rüzgar, ilk yarıda inişli çıkışlı bir grafikleri olduğunu belirterek, "Bandırmasporumuzun ilk yarı inişli çıkışlı grafikleri oldu. Sakat ve performansı düşük futbolcularımızın olması bunda en büyük etkenlerden birisiydi. Şu anda Altay ile aynı puanda üçüncü sıradayız. Sakat oyuncularımızın çok olması ve kadro sıkıntımız nedeniyle istemediğimiz puan kayıpları yaşadık. Ama devre arasında iyi bir kamp dönemi geçirdik. Bu kamp dönemi boyunca da yeni transferlerle takıma taze kan ekledik. Daha çok koşan ve mücadele eden bir takım görüntüsü vermeyi planlıyoruz ikinci yarıda. Bizler bundan önce de olduğu gibi Mustafa Hocamız ve ekibine güveniyoruz. Futbolcu kardeşlerimize güveniyoruz ve sonuna kadar da güveneceğiz ve sene sonunda şampiyon olan takım biz olacağız" dedi.

"Bu ligin en iyi takımı Bandırmaspor’dur"

Rüzgar, bu ligin en iyi takımının Bandırmaspor olduğunu vurgulayarak, herkesin de takımı desteklemesini beklediklerini söyledi. Rüzgar, "Şampiyon olmak istemeyi kafamıza koyduk. Tüm yönetici arkadaşlarımızla bunu başaracak güçte bir şehiriz. Ama tüm şehrin buna inanmasını bekliyoruz. Maça gelmeyenleri zaman zaman teşvikli kampanyalarla maçlara getirmeye çalışacağız. Stadımızı doldurabilir ve taraftarımızın desteğini alabilirsek mutlu sona ulaşırız" diye konuştu.

"Zaman zaman maddi sıkıntılar yaşıyoruz"

Rüzgar, takımın maddi sıkıntıda olduğu iddialarını da cevaplandırarak, "Süper Lig ve alt lig takımlarında da maddi sıkıntılar zaman zaman olabiliyor. Biz de bunları yaşıyoruz zaman zaman. Aldığımız önlemlerle sıkıntıları kısa zamanda atlatacağımızı düşünüyorum. Bunun en büyük sebebi üst ligden gelen borçlarımız ve bir alt lige düşmemizden dolayı gelirlerimizin 8’de 1 oranında azalmasıdır. Ancak otopark gelirlerimizi arttırarak ve petrol istasyonumuza da Bandırma halkının sahip çıkmasından dolayı gelirlerimizi biraz daha arttırdığımızı düşünüyorum ve bu desteklerin de devamını bekliyoruz açıkçası. Bu desteklerin devamı geldiğinde Bandırmaspor’un da maddi sıkıntıdan kısa zamanda kurtulacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Rüzgar otoparklarda önceki dönemde 28 olan çalışan sayısını 18’e indirdiklerini ve gece kontrolleri ile de gelirlerin yüzde 20 civarında arttığını ifade etti.

Rüzgar, "Kadro dışında bıraktığımız ve kulüp bulmasını istediğimiz Üstün, Mesut, Adem Koçak ve Yusuf kendilerine kulüp buldular. Gökhan ve Emre’nin de kulüp bulmalarını bekliyoruz. Transferler ay sonuna kadar devam ediyor" dedi.

Süngü: "En az iki transfer daha yapacağız"

Bandırmaspor Yönetim Kurulu Üyesi Bilgen Süngü ise transferlerle ilgili basına bilgi sundu. Süngü, "Şu ana kadar takıma bir santrfor olarak Feyyaz, sağ-sol ön kademede oynayacak Mertcan daha sonra Nazillispor’dan bir sol bek ve Gölcükspor’dan da 6 numara oynayan Yunus’u transfer ettik. Ama transferlerimiz bitmedi. Görüştüğümüz en az iki arkadaşımız daha var. Düşündüklerimiz ön tarafta hücum gücümüzü arttıracak oyuncular. Biz en büyük noksanlığımızı orada görüyor ve ileride top tuttuğumuz zaman bu ligin açık ara en iyi takımlarından biri olacağımızı düşünüyoruz" açıklamasını yaptı.

Akçapınar Tesisleri için süreç ilerliyor

Bandırmaspor Yönetim Kurulu Üyesi Bilgen Süngü Bandırma Spor Vakfı’na devrolan Akçapınar Mahallesi’ndeki araziye yapılması planlanan yeni tesisler için de sürecin ilerlediğini dile getirerek, "Bununla ilgili Bakanlığa bir yazı yazdık. Buranın kamu yararı taşıdığına dair bir yazı almamız gerekiyor. Bunu da Ak Parti Balıkesir Milletvekilimiz Sema Kırcı’ya verdik. Kendisi de ilgileniyor. Eğer o belgeyi alırsak Tarım İl Müdürlüğü’ndeki sorunumuz halledilmiş olacak ve oradaki tesisleşmeyi hemen başlatacağız. Yani eğer Bakanlık bize tarım arazisinin kamu yarına olduğuna dair bir yazı verirse biz de çalışmalara hemen başlayacağız. Antrenman Sahaları, alt ve üst yapıların kalması için yerler, yemekhane ve ayrıca Güreş Alanı yapacağız o araziye" ifadelerini kullandı.

Rüzgar ve Süngü toplantının sonunda Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na da destekleri için teşekkür ettiler.Kaynak: İHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi