Yarını Kodlayanlar tüm Türkiye’ye açılıyor

Yarını Kodlayanlar tüm Türkiye’ye açılıyor!!! 30 İlde 10.000 çocuğumuz kodlama öğrenme fırsatı yakalayarak, hackathonlara katılıp robotik deneyimi yaşayacaklar. Projenin yeni modülü ile çocuklar Arduino eğitimi alarak elektronik uygulamalar geliştirecek ve uluslararası platfromlarla buluşarak hayallerini dijital ortama taşıma fırsatı yakalayacaklar.

Yarını Kodlayanlar tüm Türkiye’ye açılıyor
Yarını Kodlayanlar tüm Türkiye’ye açılıyor Süleyman Erdoğan
Bu içerik 243 kez okundu.

Yarını Kodlayanlar projesi kapsamında Türkiye’nin dijitalleşme süreci içerisinde teknolojiyi tüketen değil üreten bir nesil yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu proje ile  ile  7-14 yaş arası çocuklar, dünyanın en iyi teknik üniversitesi olarak tanınan MIT’nin geliştirdiği 'Scratch' kodlama programı üzerinden kodlama eğitimi alıyorlar.

Türkiye Vodafone Vakfı olarak, Ağustos 2016 tarihinden bu yana,  Habitat Derneği işbirliği ile  yürüttüğü Yarını Kodlayanlar Projesi ile gigabit toplumunun mimarları olan çocuklarımızın dijital yetkinliklerini, kodlama eğitimleriyle geliştirmeyi hedeflemektedir.

Yarını Kodlayanlar projesi kapsamında Türkiye’nin dijitalleşme süreci içerisinde teknolojiyi tüketen değil üreten bir nesil yetiştirmeyi amaçlıyor, bu proje ile  ile  7-14 yaş arası çocuklar, dünyanın en iyi teknik üniversitesi olarak tanınan MIT’nin geliştirdiği 'Scratch' kodlama programı üzerinden kodlama eğitimi alıyorlar. Bu eğitimlerde çocuklarımız, programlama hakkında fikir sahibi oluyor, yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak çalışmalar yapıyor, kendi hayal dünyalarını oluşturuyor, kendi oyunlarını üretebiliyorlar. Eğitimleri 'Habitat Derneği’nin gönüllü genç eğitmenleri' ile gerçekleştirerek Scratch eğitimi alan çocuklar aynı zamanda takımlar halinde çalışarak mBot robotları ile tanışıyor,  Makey Makey uygulamaları ile Elektronik ve devre  sistemlerinin temelini öğreniyorlar.  Eğitimlerin devamında ise öğrencilerin öğrendiklerini uygulayabilmeleri için tüm günlük hackathonlar düzenlenmektedir.

Kodlamanın sadece dijital dünyanın lisanı değil, aynı zamanda bir “kardeşlik dili” olduğuna inanarak, aynı zamanda Suriyeli mülteci çocuklarımızda eğitimlere dahil edilmektedirler.

2016 yılında başlayan bu proje ile bugüne kadar 6 ilde toplam 1.800’ün üzerinde  çocuğa kodlama eğitimleri vererek ve 600 çocugumuz da hackatonlarda robotlarla tanıştırılmıştır.

Yeni Dönemde  ise Yarını Kodlayanlar tüm Türkiye’ye açılıyor. 30 İlde 10.000 çocuğumuz kodlama öğrenme fırsatı yakalayacak, hackathonlara katılıp robotik deneyimi yaşayacak. Projenin yeni modülü ile çocuklar Arduino eğitimi alarak elektronik uygulamalar geliştirecek ve uluslararası platfromlarla buluşarak hayallerini  dijital ortama taşıma fırsatı yakalayacaklar.

Arduino kodlama scratch elektronik devre 7 14 yaş çocuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi