Sırrı Süreyya Önder'den Erdoğan'a teşekkür

HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu ile milletvekilleri Ayşe Acar Başaran ve Sırrı Süreyya Önder, Meclis’te basın toplantısı düzenledi. Önder şu cümlelerle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti: Medyanın vermediği kongrelerimizi bugünkü grup toplantısında gösterdi

Sırrı Süreyya Önder'den Erdoğan'a teşekkür
Sırrı Süreyya Önder'den Erdoğan'a teşekkür Tuğba Dursun
Bu içerik 84 kez okundu.

 HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. 

Sırrı Süreyya Önder, kendisi ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan hakkında başlatılan soruşturma hakkında konuştu. Önder şunları söyledi: 

Bizler bu ülkenin seçilmiş parlamenterleriyiz. Bu savaşın ülkemizin ortak geleceği için sıkıntılı olduğunuz, vahim sonuçlar üreteceğini, büyük toplumsal maliyet üreteceğini düşünüyoruz. Bizim böyle düşünmemizi ve bunu dile getirmemizi engelleyecek hiçbir güç yoktur. Can kaybı, kim olursa olsun bu ülkenin diğer yurttaşlarından daha az üzüleceğimizi umanlar kanla beslenenlerdir. İki gözden dört ölüm görenlerdir. Hükümetin düşündüğü gibi düşünmek zorunda mıyım? Biz bu savaşı onaylamak zorunda değiliz. Biz, bu ülkedeki tek insanın emriyle hareket etmeyen çok önemli bir kesimi temsil ediyoruz. Ben, hükümetin düşündüğü gibi düşünmek zorunda mıyım? Soruşturma açmışlar. Soruşturma açmaları bu ülkedeki sözde demokrasinin ne kadar yerlerde süründüğünü kanıtlar, teşekkür ederiz, açsınlar. Hakkımızdaki yüzlerce dosyaya bir tane daha eklenir. 12 Eylül döneminden sonra o döneme tozu bulaşanlar o dönemle ilişkilerini utançtan anmamaya başlamıştı. Bu dönemde böyle olacak. Siz tarihsel bir kesiti içinden geçtiğiniz 3-5 günle ele alırsanız size siyasetçi, devlet adamı, yurtsever hiç denmez. Sorumluluk, uzun erimde dünyadaki ortak iyilik kavramları üzerinden değerlendirmekle mümkündür. Bu kapasiteniz varsa siz bilumum olumlu vasıflarla anılmayı hak edersiniz.

Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder hakkında soruşturma başlatıldı

Siz binlerce kere fikir değiştirdiniz. Her fikir değiştirdiğinizde sizin peşinize takılsaydık insan içine çıkacak yüzümüz olmazdı. Biz bu parlamentoda çıkarılmış tüm savaş tezkerelerine hayır diyen bir partiyiz Bu bizim ilkesel tutumuzuz. Halkın bizden beklentisi bu savaş korosuna katılmamız değil. Evlatlarımızın canını, geleceğini, tüm ülkenin ortak geleceğini daha emin bir limana çekmektir. Genelkurmay Başkanı bile “savaşa siyaset karışmasın” diyor, dünyanın en siyasi işi. Ortalık boş laf edenlerle dolu. Bu soruşturma da demokrasinin kırıntısı kalmadığının göstergesidir. Ayrıca da Sayın Cumhurbaşkanına teşekkür etmek istiyorum. Kongremizi bugün grup toplantısında gösterdi. 

sırrı süreyya önder cumhurbaşkanı erdoğan hdp kongre Filiz Kerestecioğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi