Mahkeme Başkanı: 'Bak Allah'ın işine, kullanıcı ismin hakan23'

Mahkeme heyeti başkanı, ByLock kullanıcısı olmadığını iddia eden sanığa, konuşma içeriğini gösterip, Sen 'Hakan' ismini kullanmadığını söylüyorsun ama bak Allah'ın işine, ByLock kullanıcı ismin de 'hakan23' olarak görünüyor. dedi.

Mahkeme Başkanı: 'Bak Allah'ın işine, kullanıcı ismin hakan23'
Mahkeme Başkanı: 'Bak Allah'ın işine, kullanıcı ismin hakan23' Tuğba Dursun
Bu içerik 150 kez okundu.

Erzincan'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları iddiasıyla eski İliç Belediye Başkanı Muhlis Doğan ile örgütün sözde ilçe imamı olduğu öne sürülen eski İliç Müftüsü Mustafa Kara'nın da yer aldığı 4'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 

Erzincan 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar eski İliç Belediye Başkanı Doğan, eski Müftü Kara, İbrahim Gürsu ile Yasin Kalyon bulunduğu Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı. 

Tutuksuz sanık Ethem İbrahim Şirin, Servet Çelenk, sanık avukatları ve yakınları ile tanıklar da salonda hazır bulundu.

Gürsu savunmasında, hakkındaki suçlamaları ve alehte bulunan tanık ifadelerini kabul etmeyerek, ByLock kullanıcısı olmadığını ileri sürdü.

Mahkeme heyeti başkanı, bazı tanıkların kendisini Hakan olarak tanıdıkları yönündeki ifadelerini hatırlattığı Gürsu, İbrahim ismi dışında başka herhangi bir isim kullanmadığını iddia etti.

Gürsu'ya dava dosyasına giren Bylock konuşma içeriğini okuyan mahkeme heyeti başkanı, Sen 'Hakan' ismini kullanmadığını söylüyorsun ama bak Allah'ın işine, ByLock kullanıcı ismin de 'hakan23' olarak görünüyor. Ocak 2016 da 'Tuğba' isimli ByLock kullanıcısı ile yaptığın görüşmede 'Rabbim şahit korkum yok, tek korkumuz hizmet hareketinin zarar görmesi'. Yine 'Ceyda' isimli kullanıcıyla da yaptığın görüşmede 'ByLock' ile ilgili panik butonu olduğunu ve bunun kullanılması halinde programı anında sileceğini, ayrıca 'WhatsApp uygulaması arkasına gizlenmiş bir program göndereceğini' yazmışsın. Konuşma içeriğinin bazı bölümlerinde ise uyarılar var. 'Başkanla fazla görüntü verme, HH (Hoca Efendi) takkesini hediye verdim' gibi. Bunlar hakkındaki savunman nedir? sorusunu yöneltti.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek, eksikliklerin tamamlanması amacıyla duruşmayı erteledi. 

Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede 4'ü tutuklu 6 sanığın, terör örgütü üyesi olmak suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapsi isteniyor.

Mahkeme Başkanı Bak Allahın işine kullanıcı ismin hakan23
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi