Hawking Suriye'deki savaş için ne dedi?

Ünlü İngiliz fizikçi Stephen Hawking, 2014 yılında kaleme aldığı yazıda Suriye'de yaşanan savaşı 'iğrenç' olarak nitelemiş, uluslararası toplumu harekete geçmeye çağırmıştı.

Hawking Suriye'deki savaş için ne dedi?
Hawking Suriye'deki savaş için ne dedi? Tuğba Dursun
Bu içerik 259 kez okundu.

Dünyanın en büyük düşünürleri arasında gösterilen İngiliz fizikçi Stephen Hawking 2014 yılında kaleme aldığı bir yazıda Suriye'de yaşanan savaşı 'iğrenç' olarak nitelemişti.

Bilginin ve teknolojinin günümüzde hızla geliştiğini belirten Hawking, medeniyetin bu kadar gelişmişliğine rağmen insanoğlunda hala 'agresif dürtülerin' bulunduğuna dikkat çekti.

Suriye'de yaşanan ve insan hakları örgütlerine göre 500 bini aşkın insanın hayatını kaybettiği savaşla ilgili 2014 yılında görüşlerini aktaran Hawking, "Bugün modern teknoloji Suriye'de kendisini bomba olarak, kimyasal ve diğer öldürücü silahlar olarak gösteriyor. 100 binden fazla insan ölmüşken ve çocuklar hedef alınırken bunu izlemek ahlaklıca değil." demişti.

Yazısında 'Suriye'de olanlar iğrenç bir durum' diyen Hawking, "Dünya da bunu uzaktan seyrediyor. Nerede bizim duygusal zekamız, nerede kolektif adalet? Suriye'de çocukları korumak için birlikte çalışmalıyız. Ben bir baba olarak Suriyeli çocukların acısını hissediyorum ve artık buna yeter diyorum." sözleriyle uluslararası toplumun duruşunu eleştirmişti.

Hawking Suriyedeki savaş için dedi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi