Çelik: “Boydak grubu artık milli bir kurum durumundadır” - KAYSERİ Haberleri

KAYSERİ Haberleri - Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Boydak grubu artık milli bir kurum durumundadır” dedi.

Çelik: “Boydak grubu artık milli bir kurum durumundadır”
- KAYSERİ Haberleri
Çelik: “Boydak grubu artık milli bir kurum durumundadır”
- KAYSERİ Haberleri İHA
Bu içerik 4963 kez okundu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Boydak grubu artık milli bir kurum durumundadır” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, TMSF’nin devraldığı Boydak Holding hakkında açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından FETÖ’ye bulaşan şirketlere yargı yoluyla el konulduğunu kaydeden Çelik, “Malum süreç içerisinde FETÖ’ye bulaşmış yada yolları kesişmiş olan firmalara devletimiz yargı yoluyla el koydu. İlk anda sıkıntı olmasına rağmen daha sonra TMSF’ye devredilmesiyle birlikte bu şirketler ok daha güçlü hale geldiler. Kayyum süreci gerçekten istediğimiz atılı yapamadığımız bir süreçti. TMSF’de büyük şirket yönetme kültürü, holding kültürü olan kurumumuz. Bu anlamda TMSF’nin çok güçlü kadroları var. TMSF, Boydak grubunun da tüm şirketlerini de ele almasıyla birlikte başarı kendiliğinden geldi. Kayseri’nin lokomotif sektöründen biri mobilyadır. Mobilya sektöründe belirleyici grupta Boydak grubuydu. Bu grupta TMSF’nin gelmesiyle birlikte satışlarını katlayarak artırdılar. Devletin eline geçince sahipsiz kalır, burada işler kötüye gider gibi bir beklenti vardı ama TMSF’nin güçlü kadroları burada başarılı bir şekilde yönetim sergilediler. Hem direk çalışan sayısı hem de buraya iş yapan fason imalatçıların yaptığı işlerde bir aksama olmadı. Aksine cirolarda arttı. Bunu sektörün içerisinde herkes söylüyor. Burada yüzden fazla firmaya bu grup dışarıda iş veriyor. Dışarıda hemen hemen bütün fabrikalar işçi arıyor. Bu ne demek, sektör dinamik, sektörün lokomotifi Boydak dinamik, hem kendi çalışıyor hem de tedarikçileri iyi çalışıyor ki organizede böyle bir eleman sıkıntısı çekiliyor. Rabbim önlerine taş çıkartmasın. Bu başarıları daim olsun. Çünkü artık milli bir kurum durumundadır” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin hafta sonu yoğun bir gün geçirdiğini kaydeden Çelik, “Kayseri bu yoğunluğa alışık bir şehirdir. AK Parti kurulduğundan bugüne biz bu yoğunluğu sürekli görüyoruz. İlk mitingi de burada yapmıştık, ilk teşkilatı da burada açmıştık. Böyle bereketli bir topraklarda yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız her Kayseri’ye geldiğinde görüşme imkanlarımız oluyor. Şehirle ilgili taleplerimizi iletiyoruz. Kendileri de sağ olsunlar bu konuda gereken desteği veriyorlar” dedi.Kaynak: İHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi