Rektör Gündoğan’ın 19 Mayıs mesajı - ESKİŞEHİR Haberleri

ESKİŞEHİR Haberleri - Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Gündoğan’ın 19 Mayıs mesajı
- ESKİŞEHİR Haberleri
Rektör Gündoğan’ın 19 Mayıs mesajı
- ESKİŞEHİR Haberleri İHA
Bu içerik 124 kez okundu.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Gündoğan mesajında, “Mübarek ramazan ayını idrak ettiğimiz günlerde yakın coğrafyamızın içinde bulunduğu can yakıcı durum, esarete boyun eğmeyen milletimizin emaneti olan bağımsızlık şuurunun ne kadar kıymetli olduğunu gösterir niteliktedir. Tarihte görülmemiş bir zaferle taçlandırdığımız bağımsızlık mücadelemiz, bütün sömürülen ve ezilen milletlere sönmeyecek bir umut aşılarken, hiç tereddüt etmeden mazlumların yanında yer alan aziz milletimiz, mirasçısı olduğu geleneği devam ettirdiğini bütün dünyaya ilan etmektedir. Felaketin eşiğine geldiği düşünülen milletimizin yazdığı kurtuluş destanı bizler için iftihar vesilesi olmayı sürdürürken ülkemizin karşı karşıya olduğu zorlukları aynı millî şuurla bertaraf etmekteyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verdiğimiz bağımsızlık mücadelemizin ilk adımının 99. yıldönümünde bize düşen, geleceğimizin mimarı olacak yeni nesilleri yetiştirirken istiklal mücadelemize temel teşkil eden birlik ve beraberlik şuurunu onlara yol gösterici kılmaktır. Bu düşüncelerle bütün gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı can-ı gönülden kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için mücadele eden bütün kahramanlarımızı rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.Kaynak: İHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi