Kahta ilçesinde hububat hasadı başladı - ADIYAMAN Haberleri

ADIYAMAN Haberleri - Adıyaman’ın Kahta ilçesinde yılın ilk hububat hasadı başladı.

Kahta ilçesinde hububat hasadı başladı
- ADIYAMAN Haberleri
Kahta ilçesinde hububat hasadı başladı
- ADIYAMAN Haberleri İHA
Bu içerik 87 kez okundu.

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde yılın ilk hububat hasadı başladı.

Türkiye’nin birçok bölgesinde hakim olan kuraklık Kahta ilçesinde hububat ürünlerinin rekoltesinin düşmesine neden oldu. Çiftçi bir yıllık emeğinin karşılığını almak için biçerdöverleri tarlaya soktu.

Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, Kahta ilçesinde yılın ilk hasadının alınmaya başladığını belirterek, “Bu sene çiftçilerimiz açısından mevsim kurak geçti. Çiftçilerimizin ektiği ürünün yetişmesini ve olgunlaşmasını sağlayacak olan yağmur zamanında yeteri kadar yağmadı. Bu gibi nedenlerden dolayı çiftçilerimizin ürünlerinde rekolte düşüklüğü yaşandı.

2017 yılında 216 bin dönüm buğday alanından yaklaşık dönüm başına 350 kilogram buğday hasat edildi. Bu yıl yaklaşık 130 bin dönümlük buğday alanından dönüm başına 400 kilogram hasat çıkacağını tahmin ediyoruz.

2017 yılında 169 bin dönüm arpa alanından yaklaşık dönüm başına 400 kilogram buğday hasat edildi. Bu yıl yaklaşık 192 bin dönümlük arpa alanından dönüm başına 350 kilogram hasat çıkacağını tahmin ediyoruz” şeklinde konuştu.Kaynak: İHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi