Hobi bahçelerinde üretmenin keyfini yaşıyorlar - ESKİŞEHİR Haberleri

ESKİŞEHİR Haberleri - Tepebaşı Belediyesi hobi bahçeleri ile Tepebaşı sakinleri, hafta boyunca doğayla ve toprakla iç içe zaman geçiriyor, sebze ve meyve üretmenin keyfini yaşıyorlar.

Hobi bahçelerinde üretmenin keyfini yaşıyorlar
- ESKİŞEHİR Haberleri
Hobi bahçelerinde üretmenin keyfini yaşıyorlar
- ESKİŞEHİR Haberleri İHA
Bu içerik 106 kez okundu.

Tepebaşı Belediyesi hobi bahçeleri ile Tepebaşı sakinleri, hafta boyunca doğayla ve toprakla iç içe zaman geçiriyor, sebze ve meyve üretmenin keyfini yaşıyorlar.

Hobi bahçelerinde domatesten salatalığa, fasulyeden karpuza, her türlü tarımsal üretim mümkün. Aşağısöğütönü, Batıkent ve Zincirlikuyu olmak üzere üç farklı adreste yer alan hobi bahçelerinden hizmet alan emekli, engelli, gazi, gazi ve şehit yakını toplamda 282 yurttaş, doğadan uzaklaşan günümüz insanının en yaygın hayallerinden birini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorlar. Kendilerine sunulan 40 ila 45 metrekarelik alanlarda, tarımsal üretimler gerçekleştiren yurttaşlar, şehir hayatının getirdiği stres ve zihinsel yorgunluktan da uzaklaşıyorlar. Çeşitli sebze ve meyve üretimleri gerçekleştirerek, ekip-biçerek vakit geçiren yurttaşlar aynı zamanda kentteki çevrecilik ve yeşil alan kültürünü gelişmesine de katkı sağlıyorlar. Kendilerine sunulan hizmetten çok memnun olduklarını kaydeden yurttaşlar, Tepebaşı Belediyesi’nin yetiştirmeleri için dağıttığı fidanlara gözleri gibi bakıyorlar.Kaynak: İHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi