Mısır’dan Youtube’a yasak - KAHİRE Haberleri

KAHİRE Haberleri - Mısır Yüksek İdare Mahkemesi Hz. Muhammed’e hakaret içerikli bir film ile alakalı dava kapsamında video paylaşım sitesi Youtube’u 1 aylığına kapatma kararı aldı.

Mısır’dan Youtube’a yasak
- KAHİRE Haberleri
Mısır’dan Youtube’a yasak
- KAHİRE Haberleri İHA
Bu içerik 82 kez okundu.

Mısır Yüksek İdare Mahkemesi Hz. Muhammed’e hakaret içerikli bir film ile alakalı dava kapsamında video paylaşım sitesi Youtube’u 1 aylığına kapatma kararı aldı.

Mısır Yüksek İdare Mahkemesi, 2013 yılında Mısır İdare Mahkemesi’nin Hz Muhammed’e hakaret içerikli bir film ile alakalı dava kapsamında aldığı ‘1 aylığına Youtube video içerik paylaşma sitesini kapama’ kararını bugün onayladı. Mısır Yüksek Mahkemesi, kararın duyurulmasından sonra Mısır Ulusal İletişim Kurumu tarafından yapılan itirazı da kabul etmedi.

2012’nin Eylül ayında açılan davada, söz konusu filmi yayımlayan bütün paylaşım sitelerine, görüntüler yayından kaldırılana kadar erişimin engellenmesi talep edilmişti. Mısır İdare Mahkemesi ise, Hz. Muhammed’e hakaret içeren filmle ilgili dava kapsamında, video paylaşım sitesi Youtube’a bir ay süreyle Şubat 2013 yılında kapatma cezası vermişti.Kaynak: İHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi