Berlin’de minareden okunan ezan herkesi duygulandırdı - BERLİN Haberleri

BERLİN Haberleri - Minare yapımına müsaade edilen ancak ezanın açıktan okunmasının yasak olduğu Almanya’nın başkenti Berlin’de minareden okunan ezan, Türk-Alman dinleyen herkesi duygulandırdı.

Berlin’de minareden okunan ezan herkesi duygulandırdı
- BERLİN Haberleri
Berlin’de minareden okunan ezan herkesi duygulandırdı
- BERLİN Haberleri İHA
Bu içerik 727 kez okundu.

Minare yapımına müsaade edilen ancak ezanın açıktan okunmasının yasak olduğu Almanya’nın başkenti Berlin’de minareden okunan ezan, Türk-Alman dinleyen herkesi duygulandırdı.

Başkent Berlin’in "Küçük İstanbul" olarak isimlendirilen Kreuzberg semtinde İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatına bağlı faaliyet gösteren Fatih Camii’nde, Ramazan Bayramı münasebetiyle düzenlenen cadde şenlikleri kapsamında minareden açıktan ezan okunması, dinleyenleri duygulandırdı. Fatih Camii din görevlisi Ali Kaya bölge makamlarından izin almadan ezan okuduklarını, şenliğin güvenliğini sağlayan polislerin de okunan ezana müdahalede bulunamadıklarını söyledi. Kaya, “Cadde şenliği kapsamında bir yıl camimize devam eden ve başarılı olmuş talebelerimiz için de düzenlediğimiz merasimde ilahiler ve Kur’an-ı Kerim okuduk. Namaz vakti gelince de minareye çıkarak öğlen ezanını açıktan okuduk. Dinleyenler çok duygulandı. Bir ilk oldu. Türkler ve Almanların gözlerinin dolduğunu gördük" dedi.Kaynak: İHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi