Barzani ve Resul’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kutlama - ERBİL Haberleri

ERBİL Haberleri - Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkanı Mesut Barzani ile Kürdistan Yurtseverler Birliği Başkan Yardımcısı Kosret Resul, seçimlerden zaferle çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti.

Barzani ve Resul’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kutlama
- ERBİL Haberleri
Barzani ve Resul’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kutlama
- ERBİL Haberleri İHA
Bu içerik 124 kez okundu.

Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkanı Mesut Barzani ile Kürdistan Yurtseverler Birliği Başkan Yardımcısı Kosret Resul, seçimlerden zaferle çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti.

Eski IKBY ve KDP Başkanı Mesut Barzani, Türkiye’de dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 27’nci Dönem Milletvekili seçimlerini kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kutlayarak, “Seçim sonuçlarının bölgede barış ve istikrar sağlamasına vesile olmasını ve Türkiye’deki Kürt meselesi için yeni bir çözüm bulunmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kürdistan Yurtseverler Birliği Başkan Yardımcısı Kosret Resul de yayımladığı kutlama mesajında, Türkiye’nin bölgede önemli bir ülke olduğunu belirterek, “Komşu ülke Türkiye ile birçok ortak noktalarımız bulunuyor. Türkiye gibi büyük bir devleti yönetmek kolay bir iş değil. Cumhurbaşkanını birçok görevler bekliyor. Bu nedenle sorunlara barışçıl çözüm üretmek herkesin görevi” dedi.Kaynak: İHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi