Seyahat Severleri Sevindiren Sigorta

Seyahat severlerin sayısının artması seyahat sigortasını gerekli kılmıştır.

Seyahat Severleri Sevindiren Sigorta
Seyahat Severleri Sevindiren Sigorta Advertorial
Bu içerik 561 kez okundu.

Seyahat sigortası, hem yurtiçi hem yurtdışı seyahatlerde karşılanabilecek kaza, hastalık, valiz kaybı gibi riskleri güvence altına alan bir sigorta türüdür. Yurtdışı seyahat sigortası özellikle Avrupa ülkeleri vize işlemlerinin bir ön koşulu olması sebebi ile vize sigortası olarak da bilinir.  

Seyahat sigortası satın alırken poliçenin başlangıç ve bitiş tarihi, seyahat edilecek kişi sayısı, seyahat edilecek ülkenin varsa vize şartlarına uygunluğuna dikkat edilmelidir. Genel şartları devlet tarafından belirlenen sigortanın bu yüzden şartları ve tipleri aynıdır. Teminatlar için iki seçenek bulunur. İlk seçenekte, toplamda 100 gün teminat alırsın ancak seyahat başına 60 gün ile sınırlıdır. İkinci seçenekte ise süre limiti yoktur. Ancak seyahat başına 90 gün sınırı vardır. Sigortanın geçerliliğinin devam etmesi için yurda giriş yapılması gerekiyor. Yurtdışında, seyahat sigortası kapsamında sağlık hizmeti alınması halinde 24 saat içinde sigorta şirketine bildirilmeli aksi taktirde ödeme reddedilebilir. Standart bir seyahat sigortasının belirli bir teminat bedeli vardır. Seyahat sırasında oluşabilecek hasarlarda, tarafa ödenecek miktar ve alacağı hizmetler, belirlenecek teminatlara göre değişkenlik göstermektedir. Sigorta teminatı, sigorta şirketlerine ve ürün özelliklerine göre değişmektedir. Seyahatin en sorunsuz şekilde güvence altına alınması için gerekli sigorta türüdür. Hastalık ve yaralanma tedavi masrafları, 7/24 hizmet veren medikal cevaplar ve doktor danışma hattı ile vize alırken geçerli 30.000 Euro kapsamlı seyahat sağlık sigortası sigorta kapsamında yer alır. Yurtdışına tatil veya iş amaçlı seyahatlerinde, vize onayının ön şartını yerine getirirken seyahat süresince oluşabilecek olumsuz durumlar ile tedavi masraflarını karşılayan sigorta türüdür. Zorunlu teminatlar ile birlikte ek teminatları da içerisine alan sigorta türüdür. Önerilen süre, seyahat başlamadan 1 gün önce başlayıp seyahatten 1 gün sonra bitmesidir. Gün sayısına ve ülkelere göre fiyat belirlenmektedir. Örneğin; Schengen ülkeleri ile tüm dünya ülkeleri arasındaki fark sayfada görülmektedir. Generali Sigorta'nın internet sayfasından konu ile ilgili detaylı bilgiye ulaşılabiliyor.

Generali Sigorta, kullanıcıların seyahat sigortası ile ilgili tüm sorularına internet sayfasından cevap veriyor. Buradan gerekli bilgiler alındıktan sonra sigorta yapılabilir.                                

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Hacca gitmek için biriktirdiği parayı düşüren kadın cüzdanına kavuştu
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi
Erkan Sağlam: Basın mensubu da bir kamu görevlisi